Po ukończeniu II roku studiów studenci dokonują wyboru jednej z dwóch oferowanych przez Katedrę Wzornictwa specjalności: projektowanie form przemysłowych lub projektowanie komunikacji wizualnej. Wcześniej studenci mają możliwość zapoznania się z obiema specjalnościami. Na III roku student koncentruje się na pracy w przyszłej pracowni dyplomowej, a pod koniec semestru letniego wybiera promotora i temat pracy licencjackiej. Odbywa również wakacyjną praktykę zawodową.

Projektowanie form przemysłowych

Pracownie projektowania form przemysłowych zajmują się tworzeniem koncepcji, modeli przestrzennych, wizualizacji i prototypów różnego rodzaju produktów przemysłowych: mebli, oświetlenia, wyposażenia wnętrz mieszkalnych i publicznych, zabawek, środków transportu, a także tkanin i odzieży od pomysłu, przez konstrukcję, projektowanie tkanin, po odszycie gotowych modeli. Część projektów realizowana jest we współpracy z firmami zewnętrznymi.

Projektowanie komunikacji wizualnej

Pracownie projektowania komunikacji wizualnej zajmują się projektowaniem 2D – to specjalność polegająca na projektowaniu różnorodnych form wizualnej informacji i perswazji, które stanowią podstawę funkcjonowania współczesnego świata. W ramach zajęć powstają między innymi systemy identyfikacji firm i marek, systemy informacyjne, infografiki, opakowania czy kroje pism. W ramach tej specjalności studenci mogą rozwijać swoje umiejętności w pracy z filmem.

Atuty kierunku:

Perspektywy zatrudnienia:

Absolwenci wzornictwa przygotowani są do pracy w agencjach reklamowych i biurach projektowych zajmujących się projektowaniem wzornictwa. Dzięki szerokiemu programowi kształcenia mają dużą łatwość w podejmowaniu wyzwań zawodowych i bez trudu odnajdują się w różnych zespołach projektowych. Studia przygotowują także do prowadzenia samodzielnej praktyki projektowej (własnej firmy).

Kryteria przyjęć

Nowa maturaStara matura, matura międzynarodowa 
Część pisemna:
– język polski
– jeden dowolny przedmiot wybrany przez kandydata
Część pisemna: język polski

Nie przewiduje się przeglądu prac i rozmowy kwalifikacyjnej.

Wróć do góry