Studia zawodowe pierwszego stopnia, na kierunku filologia angielska, profil praktyczny, są to studia licencjackie, które łączą wiedzę filologiczną z potrzebami współczesnego rynku pracy, wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym środowiska lokalnego.

Profil praktyczny na filologii angielskiej, studia stacjonarne oferuje kształcenie w ramach specjalności dostosowanych do potrzeb rynku takich jak:

EDYCJA I SKŁAD TEKSTU

Kształcenie w zakresie:

TŁUMACZENIA

Kształcenie w zakresie:

MEDIACJA JĘZYKOWA W BIZNESIE I ADMINISTRACJI

Kształcenie w zakresie:

Profil praktyczny na studiach niestacjonarnych oferuje kształcenie w ramach specjalizacji:

MEDIACJA JĘZYKOWA W BIZNESIE I ADMINISTRACJI

Kształcenie w zakresie:

TŁUMACZENIA

Kształcenie w zakresie:

Studia stacjonarne

Studia zawodowe na kierunku filologia angielska, studia stacjonarne, pozwalają bardzo dobrze opanować język angielski, tak pisany jak i mówiony. Absolwenci tego typu studiów zdobywają podstawową wiedzę o historii, literaturze i kulturze krajów angielskiego obszaru językowego oraz posiadają kompetencje interdyscyplinarne pozwalające na wykorzystanie wiedzy o języku i jego znajomości w różnych dziedzinach nauki i życia społecznego. Nabyte umiejętności są przydatne do rozpoczęcia kariery zawodowej w charakterze tłumacza, edytora tekstu lub mediatora językowego w biurze, w urzędach administracji publicznej, w przedsiębiorstwach, w instytucjach turystycznych, w instytucjach kultury, w biurach tłumaczeń, w wydawnictwach oraz innych placówkach sektora usług wymagających dobrej znajomości języka i kultury angielskiego obszaru językowego. Zdobywana przez studentów wiedza, umiejętności praktyczne i kompetencje społeczne są weryfikowane i ugruntowywane podczas praktyki zawodowej w przedsiębiorstwach, urzędach i instytucjach na terenie Tarnowa i regionu.

Studia niestacjonarne

Studia zawodowe na kierunku filologia angielska, studia niestacjonarne, pozwalają bardzo dobrze opanować język angielski, tak pisany jak i mówiony. Absolwenci tego typu studiów zdobywają podstawową wiedzę o historii, literaturze i kulturze krajów angielskiego obszaru językowego oraz posiadają kompetencje interdyscyplinarne pozwalające na wykorzystanie wiedzy o języku i jego znajomości w różnych dziedzinach nauki i życia społecznego. Nabyte umiejętności są przydatne do rozpoczęcia kariery zawodowej w charakterze tłumacza lub mediatora językowego w biurze, w urzędach administracji publicznej, w przedsiębiorstwach, w instytucjach turystycznych, w instytucjach kultury, w biurach tłumaczeń, oraz innych placówkach sektora usług wymagających dobrej znajomości języka i kultury angielskiego obszaru językowego.

Kryteria przyjęć

Nowa maturaStara matura, matura międzynarodowaUwagi
Część pisemna: język angielskiCzęść pisemna albo ustna: język angielskiPrzedmiot zdawany na poziomie rozszerzonym mnożony jest przez 2,0, natomiast na poziomie dwujęzycznym przez 3,0
Wróć do góry