Pięcioletnie jednolite studia na kierunku prawo należą do prestiżowych kierunków studiów w Polsce i na świecie. Od lat mieszczą się w czołówce najpopularniejszych i najchętniej wybieranych kierunków studiowania. Studia na kierunku prawo zapewnią wykształcenie prawnicze na poziomie magisterskim.

Absolwent zdobywa wiedzę do sprawnego poruszania się w obrębie struktur państwa oraz kształtuje umiejętności interpretowania tekstów prawnych z wykorzystaniem doktryny i orzecznictwa. Przekazywana wiedza przygotowuje także do podjęcia kariery naukowej w zakresie prawa lub ze względu na praktyczny profil studiów szeroko pojętej kariery zawodowej prawnika. Program studiów łączy treści ogólne i teoretyczne z treściami specjalizacyjnymi pozwalającymi wyposażyć absolwentów w praktyczne umiejętności, przygotowując studentów nie tylko do aplikacji prawniczych i pracy w zawodach prawniczych, ale także do aktywności w przedsiębiorstwach w roli prawników wewnętrznych (in house), jak również do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Oferujemy bogaty wybór przedmiotów specjalnościowych m.in.: prawo celne, prawo dewizowe, prawo gospodarcze UE, prawo karne skarbowe, prawo karne wykonawcze, prawo międzynarodowe publiczne, wykładnia i interpretacja prawa, prawo wyborcze, prawo bankowe, legal english, prawo medyczne, system dozoru elektronicznego, aplikacja sędziowska, aplikacja prokuratorska, aplikacja adwokacka, aplikacja radcowska, aplikacja notarialna, aplikacja komornicza.

KARIERA PO STUDIACH PRAWNICZYCH

Ścieżki kariery zawodowej absolwenta prawa:

  1. w zawodach prawniczych (sędzia, prokurator, adwokat, radca prawny, notariusz, komornik, referendarz sądowy, asystent sędziego),
  2.  w instytucjach państwowych, samorządowych oraz w firmach prywatnych (kurator sądowy, rzecznik patentowy, dyplomata, ekspert podatkowy, prawnik w dziale prawnym przedsiębiorstw, mediator, manager, biznesmen), ponadto prawnicy są zatrudniani w Policji, Służbie Wieziennej, służbach specjalnych, bankach, itp.
  3. w działalności naukowej (kontynuowanie kształcenia na studiach doktoranckich III stopnia).

Kryteria przyjęć

Nazwa kierunku / specjalnościNowa matura, stara matura, matura międzynarodowaUwagi
Prawo
Studia stacjonarne i niestacjonarne
Część pisemna:
– język polski
– do wyboru jeden przedmiot spośród: język obcy nowożytny lub historia, lub wiedza o społeczeństwie
Przedmiot zdawany na poziomie rozszerzonym mnożony jest przez 2,0
Wróć do góry