Moduł sportowy kończy się uzyskaniem uprawnień instruktora sportu. Absolwent kierunku z tytułem instruktora sportu może podejmować pracę nie tylko w szkole, ale również w klubach sportowych, klubach fitness, siłowniach, pływalniach czy na stokach narciarskich. Ponadto może prowadzić własną działalność gospodarczą, bez konieczności wiązania się z pracodawcą publicznym.
Decyzja o wyborze dyscyplin sportu objętych szkoleniem zostanie podjęta na podstawie liczby chętnych. Przewiduje się, że największą popularnością cieszyć się będą dyscypliny niewymagające zrzeszania się w klubach i związkach sportowych, dyscypliny sportu postrzegane jako prozdrowotne i rekreacyjne, np. fitness, narciarstwo czy pływanie. Spośród gier zespołowych należy spodziewać się dużego zainteresowania piłką nożną i piłką siatkową. Dyscypliny te funkcjonują nie tylko w systemie szkolnym, ale również pozaoświatowym, co daje absolwentom dodatkowe możliwości zatrudnienia.
Katedra Wychowania Fizycznego posiada wykwalifikowaną kadrę i jest przygotowana do prowadzenia zajęć kończących się nadaniem tytułu instruktora sportu również w innych dyscyplinach (np. koszykówka, piłka ręczna, lekka atletyka, tenis). Warunkiem koniecznym jest zainteresowanie ze strony studentów i odpowiednia liczebność grupy rozpoczynającej specjalność.
Wybór modułu sportowego wiąże się z dodatkowymi sprawdzianami i próbami sprawnościowymi, które potwierdzą posiadanie przez studenta, wymaganych już na wstępie, minimalnych sprawności i umiejętności. Brak odpowiednich predyspozycji może skutkować niezakwalifikowaniem studenta na wybrany przez niego moduł.