Absolwenci kierunku wychowanie fizyczne są przygotowani do podjęcia pracy jako nauczyciele wychowania fizycznego w szkołach podstawowych i przedszkolach, w tym do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjnej, zajęć pozalekcyjnych w szkołach oraz klubach sportowych, klubach fitness i siłowniach, prowadzenia pogadanek i prelekcji na temat zdrowego stylu życia i zagrożeń płynących z rozwoju chorób cywilizacyjnych.

Posiadają wiedzę z zakresu funkcjonowania organizmu człowieka w spoczynku i wysiłku. Potrafią samodzielnie opracować program treningu sportowego. W trakcie trwania studiów nabierają podstawowych umiejętności technicznych w najbardziej popularnych dyscyplinach sportu takich jak: gry zespołowe, lekka atletyka, gimnastyka i pływanie. Pozwala im to prawidłowo zademonstrować poszczególne elementy techniczne w tych dyscyplinach. Dzięki zajęciom fakultatywnym studenci spotykają się również z nietypowymi, a jednak również istotnymi w procesie dydaktyki szkolnej, dyscyplinami, a są to: unihok, aerobik, wspinaczka sportowa oraz narciarstwo.

Wszyscy absolwenci kierunku wychowanie fizyczne, dzięki odpowiedniej liczbie realizowanych godzin otrzymują uprawnienia do prowadzenia zajęć korekcyjnych w szkole podstawowej oraz w przedszkolu. Posiadają wiedzę i umiejętności potrzebne do diagnozowania wad postawy ciała. Potrafią przygotować i przeprowadzić zajęcia indywidualne i grupowe z gimnastyki korekcyjnej. Posiadają podstawową wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat masażu, terapii manualnej i urazów sportowych. Potrafią dostrzec nieprawidłowości postawy ciała i przebiegu ruchu, dzięki czemu możliwe jest wczesne podjęcie terapii, co zapobiega rozwojowi poważnych wad postawy u dzieci, a u osób dorosłych dolegliwościom bólowym ze strony narządu ruchu. Znają podstawy odnowy biologicznej i potrafią w praktyce przeprowadzić program odnowy biologicznej dla sportowców oraz osób aktywnych sportowo.

Zajęcia prowadzone są na dwóch dodatkowych specjalnościach zwanych modułami, a są to moduł sportowy i moduł terenowy. Studenci wybierają moduły po ukończeniu pierwszego roku studiów.

Kryteria przyjęć

Nowa maturaStara matura, matura międzynarodowaUwagi
Część pisemna:
– język polski
– jeden dowolny przedmiot wybrany przez kandydata
Część pisemna: język polskiPrzedmiot zdawany na poziomie rozszerzonym mnożony jest przez 2,0

 

https://youtu.be/Km49cBLYz2Y?list=PLuXnYVQc2KdDY5N0qpeZ7Q5QICBOxhi0g
Wróć do góry