Absolwenci kierunku wychowanie fizyczne studiów I stopnia realizujący tę specjalność otrzymują uprawnienia do prowadzenia zajęć korekcyjnych w szkole podstawowej i przedszkolu. Posiadają wiedzę i umiejętności potrzebne do diagnozowania wad postawy ciała. Potrafią przygotować i przeprowadzić zajęcia indywidualne i grupowe z gimnastyki korekcyjnej. Dysponują podstawową wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat masażu, terapii manualnej i urazów sportowych. Bez problemu diagnozują nieprawidłowości postawy ciała i przebiegu ruchu, dzięki czemu możliwe jest wczesne podjęcie terapii, co zapobiega rozwojowi poważnych wad postawy u dzieci, a u osób dorosłych dolegliwościom bólowym narządów ruchu. Znają podstawy odnowy biologicznej i potrafią w praktyce przeprowadzić program odnowy biologicznej dla sportowców i innych osób aktywnych sportowo.

Wybór specjalności przez studenta nastąpi po pierwszym roku studiów. Decyzja o wyborze dyscyplin sportu, które zostaną objęte szkoleniem, zostanie podjęta w oparciu o zainteresowania studentów, czego wyznacznikiem będzie liczba chętnych.