Maturzystom, którzy dopiero co zakończyli maraton przygotowań do egzaminów, ścigali się z czasem, by w jak najkrótszym okresie nauczyć się jak najwięcej, studia mogą kojarzyć się wyłącznie z kolejnymi latami żmudnej edukacji, a przed oczami stawać stereotypy – masa kolokwiów, stres czy kolejne nieprzespane noce. I choć zdobywanie wiedzy to istotna część życia studenta i dobrze zaplanowane może nawet sprawiać przyjemność, młody człowiek, przekraczając progi uczelni, otrzymuje w pakiecie wiele korzyści.

Komplet narzędzi

Zasoby internetowe kuszą samodzielną nauką. Łatwy dostęp do wiedzy może zniechęcić do podejmowania wieloletniego wysiłku na studiach, ale otrzymanie indeksu otwiera możliwości, jakie oferuje tylko życie w realu. Konieczność dotrzymywania terminów motywują do systematycznej pracy, o jaką czasami trudno, gdy liczymy wyłącznie na nasze samozaparcie. Dostęp do naukowców, praktyków rozwiązujących problemy, na jakie możemy napotkać w przyszłej  pracy, laboratoriów, centrów symulacji pozwala przekuwać teorię w praktyczne doświadczenia. Na uczelnianych kampusach działają organizacje naukowe i społeczne. Zrzeszeni w nich studenci, korzystający z zasobów uczelni, realizują projekty z różnorodnych dziedzin, szlifując przy tym swoje kompetencje, które już jako absolwenci z powodzeniem wykorzystują do zdobywania kolejnych szczebli kariery. Uczelnie stanowią także okno na świat. Umiędzynarodowienie polskich szkół wyższych pozwala studentom na mobilność akademicką. Z programu Erasmus+ mogą skorzystać wszyscy chcący część czasu nauki spędzić za granicą i to zupełnie za darmo.

Sieciowanie premium

Środowisko akademickie aż buzuje od pomysłów, ambicji i ciągle popycha do zdobywania kolejnych celów, realizacji nowych projektów, sprawdzania się w coraz to nowych dziedzinach. Takie towarzystwo sprzyja budowaniu sieci kontaktów przydatnych w przyszłej karierze zawodowej, ułatwiającej poruszanie się na rynku pracy, otwarciu własnego biznesu, ale w pierwszej kolejności wspomaga rozwój osobisty, bo przecież nic nie działa na nas tak dobrze, jak nawiązywanie nowych przyjaźni, otaczania się ludźmi o podobnych zainteresowaniach i mentorami wskazującymi najlepsze dla nas ścieżki samorealizacji.

Wsparcie

Poza wsparciem w gromadzeniu wiedzy i praktycznego doświadczenia, uczelnie nie zostawiają studentom samym sobie i w innych kwestiach. Comiesięczne stypendia czekają nie tylko dla najlepszych, mogących się pochwalić dobrą średnia, publikacjami naukowymi czy sukcesami sportowymi lub artystycznymi. Niemała pula środków przeznaczona jest także na wypłaty świadczeń dla osób z niepełną sprawnością, a także dla tych o mniejszych dochodach. Stypendia mają usuwać bariery materialne uniemożlwiające lub utrudniające studiowanie. Żacy mogą liczyć także na doraźną bezpłatną pomoc psychologiczną, a także tę w zakresie doradztwo zawodowego czy coachingu. 

Pigułka o przedłużanym działaniu

Kolejne lata edukacji, podczas których nieustannie zapamiętujemy nowe informacje, rozwiązujemy problemy, pozytywnie wpływają nie tylko na obecne zdolności intelektualne. Badania naukowe dowiodły, że cztery dodatkowe lata edukacji w młodości mogą w wieku osiemdziesięciu lat pozwolić cieszyć się pamięcią sześćdziesięciolatka! Ponadto wraz ze zdobyciem wyższego wykształcenia zwiększa się szansa, że tych osiemdziesięciu lat dożyjemy. Wypracowanie zdrowych nawyków, praca na stanowiskach nieobciążających zbytnio organizmu czy częstsze u osób z dyplomem bezpieczeństwo finansowe niwelujące stres przekładają się na większe prawdopodobieństwo długiego i zdrowego życia.  

Z pakietu student można zrezygnować w każdej chwili, ale warto pamiętać, że skorzystanie z niego daje długoterminowe zyski, a z części efektów włożonego wysiłku będziemy czerpać przez resztę życia. Wybierz pakiet student w Akademii Tarnowskiej i poczuj radość studiowania!

Wróć do góry