Jednolite, stacjonarne i niestacjonarne studia magisterskie na kierunku Prawo – to najnowsza propozycja Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Tarnowska Uczelnia spełniła wszystkie warunki uzyskując najpierw pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej, a później oficjalną decyzję Ministerstwa Edukacji i Nauki zezwalającą na prowadzenie kształcenia na tym prestiżowym kierunku. Chętni do studiowania Prawa w ANS w Tarnowie mogą już rekrutować się na studia. Nabór podstawowy potrwa do 22 lipca, dodatkowy odbędzie się w dniach 8 sierpnia-11 września, a uzupełniający od 19 do 27 września.

– To bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla naszych przyszłych studentów, którzy zyskują możliwość studiowania Prawa w Tarnowie, bez konieczności wyjeżdżania do wielkich ośrodków, gdzie koszty życia są o wiele wyższe i często uniemożliwiają realizację marzeń o zostaniu prawnikiem – mówi Rektor ANS w Tarnowie, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni. – Z drugiej strony to wspaniałą wiadomość dla całej naszej społeczności oraz mieszkańców regionu. Posiadania w swojej ofercie Prawa zwiększa nasz prestiż, bo jest to jeden z najbardziej obleganych i niezmiennie popularnych kierunków. Ten sam mechanizm dotyczy regionu: dobrze mieć „u siebie” Uczelnię dającą możliwość studiowania Prawa – dodaje.

Pięcioletnie jednolite studia na kierunku prawo należą do najbardziej prestiżowych kierunków studiów w Polsce i na świecie. Od lat mieszczą się w czołówce najpopularniejszych i najchętniej wybieranych kierunków studiowania.

– Studia na kierunku prawo zapewnią wykształcenie prawnicze na poziomie magisterskim. Absolwent zdobywa wiedzę do sprawnego poruszania się w obrębie struktur państwa oraz kształtuje umiejętności interpretowania tekstów prawnych z wykorzystaniem doktryny i orzecznictwa. Przekazywana wiedza przygotowuje także do podjęcia kariery naukowej w zakresie prawa lub ze względu na praktyczny profil studiów szeroko pojętej kariery zawodowej prawnika – wyjaśnia dr Krzysztof Chmielarz z Wydziału Administracyjno-Ekonomicznego ANS w Tarnowie.

Program studiów łączy treści ogólne i teoretyczne z treściami specjalizacyjnymi pozwalającymi wyposażyć absolwentów w praktyczne umiejętności przygotowując studentów nie tylko do aplikacji prawniczych i pracy w zawodach prawniczych, ale także do aktywności w przedsiębiorstwach w roli prawników wewnętrznych (in house), jak również do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

– Nasze studia to bogaty wybór przedmiotów specjalnościowych m.in.: prawo celne, prawo dewizowe, prawo gospodarcze UE, prawo karne skarbowe, prawo karne wykonawcze, prawo międzynarodowe publiczne, wykładnia i interpretacja prawa, prawo wyborcze, prawo bankowe, legal english, prawo medyczne, system dozoru elektronicznego, aplikacja sędziowska, aplikacja prokuratorska, aplikacja adwokacka, aplikacja radcowska, aplikacja notarialna, aplikacja komornicza – wylicza dr Dorota Koptiew, prof. Uczelni, wykładowczyni Wydziału Administracyjno-Ekonomicznego ANS w Tarnowie.

– Nasza radość jest ogromna, bo do bogatej oferty kierunków dołącza kolejny, jakże prestiżowy. Warto podkreślić, że na wszystkich kierunkach na naszym wydziale można zdobyć tytuł magistra. Poza Prawem to także: Administracja, Ekonomia oraz Praca socjalna – dodaje Prodziekan WAE, mgr inż. Barbara Partyńska-Brzegowy.

– Rekrutacja na Prawo odbywa się na tych samych zasadach co nabór na pozostałe 26 kierunków z naszej oferty – wyjaśnia Prorektor ANS ds. studenckich i dydaktyki, dr Małgorzata Martowicz, prof. Uczelni. To dobry moment by podkreślić, że tak bogatej oferty studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych magisterskich nie ma żadna Publiczna Uczelnia Zawodowa w Polsce – dodaje.

Dodajmy, że chętni do studiowania Prawa oraz innych atrakcyjnych kierunków w ANS w Tarnowie cały czas mogą rekrutować się na studia. Nabór podstawowy potrwa jeszcze do 22 lipca, dodatkowy odbędzie się w dniach 8 sierpnia-11 września, a uzupełniający od 19 do 27 września. Rekrutacja odbywa się drogą elektroniczną, wszelkie informacje znaleźć można na stronie rekrutacja.anstar.edu.pl.