Będziesz studiować, ale martwisz się, czy ogarniesz, czego oczekuje od Ciebie pani w dziekanacie i co ma na myśli profesor, zapowiadając kolokwium? Wszystko wytłumaczymy Ci w naszym krótkim instruktażu studiowania.

Prezentujemy pierwszą część naszej serii:

• Studia stacjonarne – są formą studiów, w której zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku (P.S. Są bezpłatne).
  • Studia niestacjonarne – jeśli zdecydujesz się na taki tryb nauki, to na zajęcia w naszej Uczelni będziesz przychodził/a w weekendy (i, ewentualnie, piątkowe popołudnia). Są to studia płatne i chętnie wybierają je osoby, które chcą pogodzić pracę z możliwością kształcenia.
  • Sekretariat – najważniejsze biuro, w którym uzyskasz wszelkie informacje na temat swojego kierunku. Pracownicy dziekanatu pomogą Ci, gdy pierwszego października będziesz odbierać legitymację studencką i będą wspierać przez cały tok studiów. Chcesz wpisać się na zajęcia albo potrzebujesz zaświadczenia o studiowaniu? Właśnie te sprawy załatwisz z pracownikami sekretariatu odpowiedniego wydziału (P.S. przy wejściu do głównego budynku Uczelni (A) znajduje się rozpiska poszczególnych działów i dziekanatów. Nie pozwolimy Ci się zgubić!).
  • Rozkład zajęć – harmonogramy publikowane są zawsze na stronie Akademii. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę Wydział, następnie wybierzesz odpowiednią katedrę, kierunek i voilà - już wiesz, od której godziny rozpoczynają się zajęcia. Brzmi skomplikowanie? Nie martw się, przed sekretariatami znajdują się tablice z wszelkimi aktualnościami, w tym z bieżącym harmonogramem zajęć, więc zawsze będziesz na bieżąco. (P.S. Akademia Tarnowska jest pozytywnym wyjątkiem wśród uczelni wyższych: o planowanych zajęciach jesteśmy informowani już na kilka dni przed ich rozpoczęciem).
  • Inauguracja roku akademickiego – to nic innego jak uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego (psss… nasza Uczelnia ma to szczęście, że każdego roku dzień inauguracji jest ogłaszany dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, dzięki zarządzeniom Pani Rektor).
  • Immartykulacja – pod tym trudnym słowem kryje się bardzo przyjemna rzecz, czyli wpisanie w poczet studentów Uczelni. Od tego momentu zostajesz oficjalnie zaliczony do grona naszej braci studenckiej.

Przybliżyliśmy najważniejsze terminy, jakie spędzają sen z powiek świeżo upieczonym studentom. A w bonusie dostaniesz od nas jeszcze jedną informację, o której się powszechnie nie mówi. Standardowe zajęcia trwają półtorej godziny, jednak nie martw się, jeśli będziesz musiał/a wcześniej wyjść, na przykład z powodu zbilżającej się godziny odjazdu autobusu. Uczelnia rządzi się trochę innymi prawami niż szkoła. Możesz opuścić salę, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.