1 czerwca dwudziesty piąty raz w historii Uczelni rusza rekrutacja podstawowa na studia, która potrwa do 21 lipca. Kandydaci mogą w tym roku wybierać spośród 28 kierunków na studiach licencjackich, inżynierskich i jednolitych magisterskich. Na chętnych w Akademii Tarnowskiej czeka ponad 2300 miejsc, w tym 1730 na bezpłatnych studiach dziennych. Druga tura rekrutacji potrwa od 17 sierpnia do 15 września, a uzupełniająca od 24 do 26 września.

Rekrutacja odbywa się online za pośrednictwem systemu Elektronicznej Rejestracji Kandydatów, a kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia na studia składają dokumenty dopiero po jej zakończeniu przy wpisie na studia.

Daty

Tura rekrutacjiCzas trwaniaRozmowy kwalifikacyjne
na kierunkach psychologia i
pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
WynikiZapisy na studia
Podstawowaod 1 czerwca do 21 lipca24-25 lipcado 26 lipca28 lipca do
4 sierpnia
Dodatkowaod 17 sierpnia do 15 września18 wrześniado 19 wrześniaod 20 do
Uzupełniającaod 24 do 26 września27 wrześniado 28 września29 września

Opłata rekrutacyjna

Opłatę rekrutacyjną należy uiścić na wygenerowany dla każdego kandydata przez system ERK indywidualny numer rachunku bankowego, dla każdego z wybranych kierunków, do dnia zakończenia danej tury rekrutacji. Wynosi ona 100 złotych dla kierunków psychologia i pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz 85 złotych dla pozostałych kierunków.

Ważne dokumenty

Regulamin postępowania rekrutacyjnego na rok akademicki 2023/2024

Upoważnienie

Liczba miejsc na poszczególnych kierunkach studiów

Wysokość opłaty rekrutacyjnej

Wysokość opłat za studia niestacjonarne i dla cudzoziemców

Dokumenty składane przez Polaków i cudzoziemców przy zapisie na studia

INFORMACJE DLA CUDZOZIEMCÓW

Dokumenty składane w procesie rekrutacji

Co do zasady podczas rekrutacji kandydaci nie składają żadnych dokumentów; wypełniają jedynie informacje w systemie ERK. Dokumenty uzupełniane są podczas wpisów na studia.

Oferta dydaktyczna

Wydział Administracyjno-Ekonomiczny

Wydział Matematyczno-Przyrodniczy

• Matematyka, I stopień, stacjonarne
  • Ochrona środowiska, I stopień, stacjonarne
  • Chemia, I stopień – licencjackie, stacjonarne i niestacjonarne
  • Chemia stosowana, I stopień – inżynierskie, stacjonarne

Wydział Ochrony Zdrowia

Wydział Politechniczny

Wydział Sztuki

Wszelkie informacje na temat oferty dydaktycznej Akademii Tarnowskiej oraz szczegóły procesu rekrutacji znaleźć można na stronie rekrutacja.anstar.edu.pl. Pracownicy Uczelni odpowiadają także na pytania kandydatów pod numerami telefonu 14 63 16 666 (rekrutacja – informacja), 14 63 16 667 (pomoc techniczna systemu ERK), poprzez pocztę elektroniczną: rekrutacja@anstar.edu.pl (rekrutacja), erk@anstar.edu.pl (pomoc techniczna systemu ERK) oraz poprzez komunikatory w mediach społecznościowych.

Uruchomiliśmy stacjonarny punkt informacyjny w budynku głównym Uczelni (budynek A, ul. Mickiewicza 8). Czekamy na kandydatów od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00 w sali A104 (pierwsze piętro).